KONSTANZE EICKHORST – PIYANO

2 Ağustos Cuma, 20:30 Aktur

KONSTANZE EICKHORST – PIYANO

Johann Sebastian Bach: Chromatic Fantasy and Fugue in D minor

Clara Schumann: Soirées Musicales Op. 6

Felix Mendelssohn Bartholdy: Variations Sérieuses D minor

 

Ara/ Interval

 

Clara Schumann: Variations Op. 20

Johannes Brahms: Sonate C-Major Op. 1

-Allegro

-Andante

-Scherzo. Allegro Molto E Con Fuoco – Più Mosso

-Finale. Allegro Con Fuoco

 

Konstanze Eickhorst

Konstanze Eickhorst 5 yaşından itibaren blok flüt ve piyano dersleri aldığı Bremen’de büyüdü. 11 yaşındayken Hanover’deki Hochschule für Musik und Theater’da Karl-Heinz Kämmerling’in piyano sınıfına kabul edildi. Kämmerling, öğrencilik döneminde onun en önemli yol göstericisi oldu. Ayrıca Paris’te Vlado Perlemuter ile çalışmalar yaptı.

“Clara Haskil” ve “Geza Anda” uluslararası yarışmalarında birincilik ödülleri kazanmasının ardından, tanınmış orkestralar ve önemli festivallerden aldığı teklifler, başarılı kariyerinin başlangıcı oldu.  Christoph Eschenbach, Andrew Davis, Peter Schneider, Manfred Honeck ve Ingo Metzmacher gibi şeflerle çalıştı.

Oda müziği tutkusu da erken yaşlarda ortaya çıktı. Eickhorst, iki ile dokuz enstrümandan oluşan farklı kombinasyonlarda oda müziği yapan Linos Ensemble’ın bir üyesidir. Solist ve oda müzisyeni olarak pek çok CD kaydında yer almıştır. Bu kayıtlar onun geniş repertuarını ve az bileneni keşfetmeye merakını ortaya koyan çalışmalardır. Linos Ensemble ile kaydettiği Franz Schmidt’in sol el piyano, klarinet, ve yaylılar için beşlisi ile ECHO Klassik ödülünü kazandı.

Bir başka nadir kaydedilen eser olan Arnold Krug’un Op.16 piyanolu dörtlüsü CPO tarafından yayınlandı. GENUIN etiketiyle çıkacak olan solo resital kaydı da hazırlık aşamasında.

Konstanze Eickhorst 28 yaşındayken Hannover Hochschule’de ders vermeye başladı. Bir kaç yıl sonra da Hochschule Lübeck eklendi öğretmenlik kariyerine. 2016/2017 sezonunda Kraków Musikhochschule’de misafir öğretmen olarak ders vermeye başladı. Geniş müzikal deneyimini paylaşmak konusunda çok tutkulu olan sanatçı, piyano ve oda müziği masterclassları düzenliyor. Uluslararası yarışmalarda jüri üyeliği yapıyor.