ROMANO PALLOTTINI – PIANO

Taş Ocağı

ROMANO PALLOTTINI – PIANO
Bilet Al

Ulsulararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, tarihi taş ocağında, Liszt’in müziğinin ayrılmaz bir parçası olarak görülen İtalyan piyano virtüözü Romano Pallottini’yi misafir edecek.

Konser Programı / Concert Programme

Wolfang Amadeus Mozart
Sonata K 330

 1. Allegro moderato
 2. Andante cantabile
 3. Allegretto

Gabriel Fauré
Barcarolle in a minor op.26

Frederic Chopin
Nocturne op 55 n0.2

ARA / INTERVAL

Modest Mussorsky
Pictures at an exhibition
Promenade [I]

 1. Gnomus [Promenade II] Moderato commodo assai e con delicatezza
 2. Il Vecchio Castello [Promenade III] Moderato non tanto, pesamente
 3. Tuileries (Dispute d’enfants apres jeux)
 4. Bydło [Promenade IV]. Tranquillo
 5. Ballet of the Unhatched Chicks
 6. “Samuel” Goldenberg und “Schmuyle” Promenade [V]
 7. Limoges, le march. (La grande nouvelle)
 8. Catacombae. (Sepulcrum romanum) Cum mortuis in lingua mortua
 9. Baba-Yaga – The Hut on Fowl’s Legs
 10. The Knight’s Gate or The Great Gate of Kiev

 

Romano Pallottini

İtalya’da doğan Romano Pallottini, ilk ödülünü oybirliği ile aldığı Pesaro Ulusal Konservatuarında Franco Scala ile piyano okudu.

Milano’da düzenlenen yarışmalarda ardı ardına birincilik ödülüne layık görüldü. “Interprètes d’aujourd’hui” ve “Alberto Mozzati” bunların arasında yer alırken “Citta di Stresa”da ikincilik ödülünün sahibi oldu. Daha sonra bu başarısıyla prestijli Imola Piyano Akademisinde Lazar Berman’ın sınıfına girdi.

Romano Pallottini solist olarak resitaller verdi; İtalya’daki orkestra ve oda orkestralarıyla performans sergiledi. Bunların arasında Milano, Bologna, Roma, Napoli, Pesaro ile “Orchestra Filarmonica Marchigiana”, gibileri sayılabilir. Paris’te Fransız Radyosunda yayınlanan France Musique’te, Salle Gaveau ve Opéra Garnier de yer aldı. Sanatçı, Vincennes Şatosunda, Rennes’de (Orchestre de Bretagne ile), Brest’teki Le Quartz salonunda, Saint-Riquier Festivalinde, Opera of Quimper’de, La charité sur Loire Piyano Festivalinde, Palais des arts de Vannes’de, Mulhouse’da “Nuits catalanes de Perpignan” ile; Nancy’deki Lorraine Festivalinde ve Archévéché of Narbonne gibi mekan ve şehirlerde performans sergiledi. Ayrıca Belçika’daki Wallonie Festivalinde; Romanya’da; Tahran Operasıyla; Hollanda’da Groningen Concertgebouw’da; Kuveyt’te; Viyana’da Bösendorfer Salonunda ve Çin’in Suzhou kentinde izleyici ile buluştu.

Liszt’in müziğinin ayrılmaz bir parçası olarak Roma’da Parco della Musica’da birçok konser veren Pallottini, Paris Ulusal Opera ve Balesinin piyanistliğini sürdürmektedir. Romano Pallottini ayrıca Paris CNSMD – Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse, Saint-Maur CNR – Conservatoire National de Région, Pole93, Musicalp (Tignes) Festivali ve yaz akademisinde ve uluslararası masterclasslarda piyano eğitmenliği yapmaktadır.

Sanatçı, uluslararası piyano yarışmalarında (Barselona’daki Maria Canals, Brest, Yamaha) ve ulusal yarışmalarda, Lyon ve Paris’in CNSMD’sinin sınavları için de jüri üyesi olarak düzenli olarak davet edilmekte olup konserler ve masterclasslar için Çin ile 3 yıllık bir sözleşme imzalamıştır.

Born in Italy, Romano Pallottini studied piano with Franco Scala at Pesaro’s National Conservatory where he obtained a first Price voted unanimously.

He won successively the First Prices at Milan’s competitions «Interprètes d’aujourd’hui » and « Alberto Mozzati » and the 2nd Price Yamaha “Città di Stresa”. Than, he joined successfully the prestigious piano Academy of Imola in Lazar Berman’s class.

Romano Pallottini performed as a soloist in recital, with orchestra and also in chamber music in Italy (Milano, Bologna, Roma, Napoli, Pesaro with the « Orchestra Filarmonica Marchigiana, …), in Paris (Radio France with France Musique, Salle Gaveau, Opéra Garnier…) in Vincennes « Château », in Rennes (with Orchestre de Bretagne), in Quartz of Brest, in Saint-Riquier Festival, in the Opera of Quimper, at the Piano Festival of La charité sur Loire, in the Palais des arts de Vannes, at the Nuits catalanes de Perpignan, Mulhouse, at the Festival of Lorraine of Nancy, in the Archévéché of Narbonne, etc., in Belgium (Wallonie Festival), in Romania, in the Opera of Teheran, in Netherlands (Groningen Concertgebow), in Kuwait , Bösendorfer Salle in Vienna, in Souzhou (China).

He made several concerts in Parco della Musica in Rome for the integral of Liszt’s Music. He has been pianist for the Opéra national de Paris ballet. Romano Pallottini is piano teacher at Paris CNSMD – Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse, at Saint-Maur CNR – Conservatoire National de Région, at Pole93, at in the Summmer Academy and Festival of Musicalp (Tignes) and in international master classes.

He is regularly invited in International piano competitions (Maria Canals in Barcelona, Brest, Yamaha) and National competitions as a member of jury as well for the examinations of CNSMD of Paris and Lyon. He has just signed a 3 years contrat with China for concerts and masterclasses.