ROSANNE PHILIPPENS & MICHAIL LIFITS

17 Ağustos Pazartesi, 21:00 ANTİK TAŞ OCAĞI

ROSANNE PHILIPPENS & MICHAIL LIFITS
Bilet Al

Hollanda / The Netherlands

Rosanne Philippens (keman / violin)

Michail Lifits (piyano / piano)

Bach – Solo partita no. 2 in d minor BWV 1004

Ravel – Sonata for violin and piano No. 2 in G major

Szymanowski – Roxana’s Lied

Ravel – Tzigane

Franck  – Sonata for violin and piano in A major

 

Rosanne Philippens

Doğuştan gelen yeteneğiyle Rosanne Philippens, müzik yapımına samimi ve neşeli bir yaklaşımı olan olağanüstü bir iletişimci. Büyük salonlarda ve pek çok farklı etkinliklerde düzenli olarak sahne alan Philippens, hem solist hem de oda müzisyeni olarak özellikle Hollanda’da büyük talep görüyor. Aynı zamanda orkestra yönetimi konusunda da inanılmaz yetenekli olan Philippens, Vivaldi’nin Mevsimler’ini çok başarılı bir performansla sergileyen Lyon Uluslararası Orkestrası’nı (Orchestre National de Lyon) yönetmiş veilk defa seflik yaptığı bu konserde sanatçılar ve yönetim tarafından büyük övgü almıştır.

Son zamanlarda öne çıkan performansları arasında De Rotterdam’da Filarmoni Orkestrası, ünlü Zaterdag Matineleri serisinde yer alan Hollanda Filarmonu Radyosu ve Amsterdam’da bulunan hem The Hague hem de The Concertgebouw Salonları’nda gerçekleşen The Residentie Orkest ile beraber sahne aldığı performanslar yer almaktadır. Bunlara ek olarak Pilippens, Barcelona Senfoni, Ulster Senfoni, Vancouver Senfoni, Winnipeg Senfoni ve Almanya, Finlandiya ve İsviçre’den Nézet-Séguin, Foster, Tausk, de Vriend, Hermus ve Collon gibi önemli orkestra şeflerinin de içinde yer aldığı pek çok orkestra ile beraber sahne almıştır.

Avrupa genelinde bir çok festival ve farklı salonda resital ve oda müziği performasları gerçekleştiren Philippens, István Vardai, Vilde Frang, Julien Quentin, Vikingúr Olafsson, Amihai Grosz, Camille Thomas ve Zoltán Fejérvári gibi sanatçılarla birlikte düzenli olarak çalmaktadır.

Klasik müziğin engellerini inançla yıkan Pilippens, “The Amsterdam Salon Pop-Up” konser serisi ile yüksek kalitede müziği, alışılmadık samimi bir atmosferde izleyicilere sunuyor.

 

Michail Lifits

Michail Lifits, 2009 yılında 57. Uluslararası Ferrucio Piyano Yarışması’nı kazandı. O zamandan bu yana Carnegie Hall ve Lincoln Centre (New York), the Philharmonie (Berlin), the Herkulessaal ve the Philharmonie (Munih), the Laeiszhalle (Hamburg), Sala Verdi in Milan, the Tonhalle in Zurich, the Concertgebouw in Amsterdam and the Palais des Beaux-Arts in Brussels.the dünyaca ünlü pek çok müzik merkezinde sahne aldı.

Solist olarak the Deutsches Symphonie-Orchester Berlin, Lawrence Foster şefliğinde the Hague Philharmonic, the Munich Symphony Orchestra, the Heidelberg Philharmonic Orchestra, Alain Lombard şefliğinde the Haydn Orchestra of Bolzano, Yuri Bashmet şefliğinde the Moscow Soloists, the Erfurt Philharmonic Orchestra, the Orchestra del Teatro Verdi di Trieste, L’Orchestre International de Genève, the Orchestra Sinfonica Siciliana di Palermo ve the Munich Chamber Orchestra gibi dünyaca ünlü orkestralarla beraber sahne almıştır.

Lifits, the Verbier-Festival, the Festspiele Mecklenburg-Vorpommern, the Rheingau Musikfestival, the Festival Pianistico Internazionale di Brescia e Bergamo, the Festival d’Auvers-sur-Oise, the Annecy Festival, the Kissinger Sommer, the Ruhr Piano Festival, the Festival Mitte Europa, the Schwetzinger SWR Festspiele, the Nymphenburger Sommerfestival, the Bergen International Festival, the Menuhin Festival Gstaad ve the BBC Proms gibi dünyaca bilinen uluslararası festivallerin sevilen bir konuğudur.

Michail Lifits, uzun bir solist kariyerinin yanı sıra tutkulu ve çok beğenilen bir oda müzisyeni. Vilde Frang, Nicolas Altstaedt, Steven Isserlis, Marie-Elisabeth Hecker, Veronika Eberle, Alexandra Conunova ve Nils Mönkemeyer gibi ünlü sanatçılarla düzenli olarak sahne alıyor. 2016 yılında kemancı Vilde Frang ile ABD, Kanada ve Japonya’da yoğun bir resital turunun yanı sıra piyano üçlüsü Corina Belcea ve Antoine Lederlin ile Avrupa turnesi gerçekleştirdi.

Michail Lifits, 2011’den beri Decca Classics için özel bir sanatçıdır. W. A. ​​Mozart’ın eserlerinin yer aldığı 2012’de yayımlanan ilk CD’si, istinasız mükemmel eleştiriler aldı ve klasik müzik dünyasının önde gelen birçok dergi ve radyo istasyonu tarafından “Ayın CD’si” olarak seçildi.

1982 Taşkent (Özbekistan) doğumlu Michail Lifits, 16 yaşında taşındığı Almanya’da sanatsal ve kültürel anlamda kendini yakın hissettiği  Hanover şehrinde yaşıyor. Lifits, 2014’ten beri “Steinway Sanatçısı”.