SHAUN CHOO – PİYANO

15 Ağustos Çarşamba, 21:15 Antik Taş Ocağı

SHAUN CHOO – PİYANO
SHAUN CHOO

Singapur doğumlu Shaun Choo, piyano eğitimine 7 yaşında başladı. 14 yaşında Lena Ching’in sınıfından mezun oldu ve çalışmalarına Avusturya’da ünlü pedagog Karl-Heinz Kämmerling ve Prof.Andreas Weber ile Mozarteum Salzburg’da devam etti.
Avrupa ve Asya’da konser verdiği salonlar arasında Pekin Ulusal Konser Salonu, Bregenzer Festspielhaus, Leipziger Gewandhaus ve Chopin’in doğum yeri Zelazowa Wola sayılabilir. Schwetzinger Festspiele, Duszniki Chopin Piyano Festivali ve Klavierfrühling Deutschlandsberg gibi festivallerden davet alan Shaun Choo, çok sayıda uluslararası kongre ve etkinliklerde de konser verdi. Südwestdeutsche Philharmonie Konstanz, Mozarteum Symphony Orchestra, Daegu Philharmonic ve Leipzig Academic Orchestra, solist olarak konser verdiği orkestralardan bazılarıdır.

10’dan fazla uluslararası ödülün sahibi olan Choo, 3.Uluslararası Orchestra’Sion Piyano Yarışması’nın birincilik ödüllerinden biri olarak festivalimizde bir konser verme hakkı kazandı. Shaun Choo ayrıca Macaristan, Fransa, Çin Halk Cumhuriyeti, Güney Kore ve Avustralya’da düzenlenen uluslararası Chopin yarışmalarında 5 kez birincilik kazandı. Hevesli ve çok başarılı bir besteci olan Shaun Choo, resitallerinde kendi eserlerini de seslendirmektedir. Piyanist halen Mozarteum’da, Prof. Jacques Rouvier’nın master programına devam ediyor ve piyanist Dang Thai Son ile çalışıyor.