YURI HONING ACOUSTIC QUARTET

6 Eylül Pazar, 20:30 GÜMÜŞLÜK FESTİVAL MERKEZİ

YURI HONING ACOUSTIC QUARTET
Bilet Al

HOLLANDA / NETHERLANDS

Times’ın “zamanımızın en yaratıcı ve cesur saksafoncularından biri” olarak nitelendirdiği Yuri Honing, kendi adını taşıyan dörtlüsüyle birlikte yeni albümü Desire’ı Borusan Müzik Evi’nde tanıtıyor.

Hollanda’nın en önemli saksafoncularından biri olan Yuri Honing, bugüne kadar doksanın üzerinde ülkede konserler verdi ve zengin bir diskografiye imza attı. Pat Metheny, Charlie Haden, Kurt Rosenwinkel, Ibrahim Malooff, Craig Taborn ve Paul Bley gibi isimlerle çalışmalar gerçekleştiren Honing, 2001 yılında Edison Caz Ödülü’nün yanı sıra 2012’de Hollanda’nın en saygın ödüllerinden biri olan Boy Edgar Ödülü’nün de sahibi oldu. Caz, pop ve Batılı olmayan müzikal geleneklere dayalı, benzersiz bir tarz yaratan sanatçı, son yıllarda kendi adını taşıyan dörtlüsüyle birlikte Avrupa, Asya ve Güney Amerika’nın prestijli festivallerinde yer alıyor. Geçtiğimiz yıl, caz, kilise müziği, pop ve modern klasik müziği harmanladıkları Desire adlı albümünü çıkaran topluluk, albümün turnesi kapsamında Borusan Müzik Evi’nde olacak.

Yuri Honing Acoustic Quartet konseri, son anda değişen ülkeler arası seyahat sınırlamaları sebebiyle sanatçıların Türkiye’ye gelememeleri sonucu Festival’e özel hazırlanan bir kayıttan gerçekleştirilecek.
Yuri Honing Acoustic Quartet, Festival’e özel konser kaydıyla, Gümüşlük sahilde yer alan Festival Merkezi’nde tüm müzikseverler ve festival dostlarıyla beyaz perdeden buluşacak.