gfa piyano masterclass

30 Temmuz - 11 Ağustos 2019

FRANCESCO LIBETTA (Piyano) Italya | KONSTANZE EICKHORST (Piyano) Almanya | GÜLSİN ONAY (Piyano) Türkiye |
FRANCESCO LIBETTA

FRANCESCO LIBETTA

Solist, orkestra şefi, besteci ve öğretmen Francesco Libetta, Aldo Ciccolini tarafından “zamanının en yetenekli müzisyeni” olarak tanımlanan, dünyanın her köşesindeki dinleyicileri, şaşırtıcı hızda parlak çalışıyla şaşırtan, nadir sanatçılardan biridir. Lecce’de yaşayan Francesco Libetta, İtalya içinde sürekli konserler vermektedir. Floransa, Roma, Spoleto Festivali’nde verdiği resitallerin yanı sıra başlıca bütün İtalyan orkestralarıyla (RAI Torino, RAI Napoli, Milano Verdi Orkestrası) ile solist olarak çalmıştır. İtalya dışında Hong Kong, Tokyo; Miami Piyano Festivali, Lincoln Center (ABD); Chopin Festival (Duszniki Zdrój), Lodz (Polonya); La Roque d’Anthéron, Festival d’Auvers sur Oise, Salle Cortot (Fransa) ve Hamburg Laeizhalle’de konser vermiştir.

KONSTANZE EICKHORST

KONSTANZE EICKHORST

“Clara Haskil” ve “Geza Anda” uluslararası yarışmalarında birincilik ödülleri kazanmasının ardından, tanınmış orkestralar ve önemli festivallerden aldığı teklifler, başarılı kariyerinin başlangıcı oldu. Christoph Eschenbach, Andrew Davis, Peter Schneider, Manfred Honeck ve Ingo Metzmacher gibi şeflerle çalıştı.

Konstanze Eickhorst 28 yaşındayken Hannover Hochschule’de ders vermeye başladı. Bir kaç yıl sonra da Hochschule Lübeck eklendi öğretmenlik kariyerine. 2016/2017 sezonunda Kraków Musikhochschule’de misafir öğretmen olarak ders vermeye başladı. Geniş müzikal deneyimini paylaşmak konusunda çok tutkulu olan sanatçı, piyano ve oda müziği masterclassları düzenliyor. Uluslararası yarışmalarda jüri üyeliği yapıyor.

GÜLSİN ONAY

GÜLSİN ONAY

Gülsin Onay’ın uluslararası müzik kariyeri Arjantin’den Japonya’ya uzanan bir coğrafyada 5 kıta 80 ülkeyi kapsar. Bugüne kadar dünyanın belli başlı tüm müzik merkezlerinde dinleyicilerle buluşan sanatçının birlikte çaldığı şefler arasında Vladimir Ashkenazy, Erich Bergel, Michael Boder, Andrey Boreyko, Jorg Faerber, Vladimir Fedoseyev, Edward Gardner, Neeme Jarvi, Emmanuel Krivine, Ingo Metzmacher, Esa-Pekka Salonen, Jose Serebrier, Vassily Sinaisky, Stanislaw Wislocki ve Lothar Zagrosek sayılabilir.

Rachmaninov yorumlarıyla müzik otoritelerinden büyük övgüler alan Gülsin Onay ayrıca, uluslararası alanda istisnai bir Chopin icracısı kabul edilmektedir. Polonya Hükümeti Gülsin Onay’ı Chopin yorumları nedeniyle Polonya Devlet Nişanı ile onurlandırmıştır. Kendisine 2.piyano konçertosunu ithaf eden hocası Saygun’un, dünya çapında en güçlü yorumcusu olarak tanımlanan Onay bestecinin eserlerini önemli orkestralar eşliğinde sayısız ülkede seslendirmiştir. Gülsin Onay’ın 20’yi aşkın albüm kaydı, yorum gücü yanında repertuar zenginliğini de yansıtır. 2004 yılından bu yana, Gümüşlük Klasik Müzik Festivalinin Sanat Danışmanlığını yapmaktadır.