GFA Open Stage

7 - 10 July

GÜLSİN ONAY (Piano) Turkey | YENER GÖKBUDAK (Piano) Turkey | TUNA BİLGİN (Piano) Turkey |
GÜLSİN ONAY

GÜLSİN ONAY

Gülsin Onay’s truly international career has spanned 80 countries across all continents, from Venezuela to Japan. She has given concerts in the major musical centres such as Concertgebouw, Berlin Philharmonic Hall, Vienna Konzerthaus, Wigmore Hall, National Gallery of Art and Miller Theater. Onay has performed as a soloist with such leading orchestras as Dresden Staatskapelle, Philharmonia Orchestra, English Chamber Orchestra, Royal Philharmonic, Japan Philharmonic, St Petersburg Philharmonic, Tokyo Symphony, Warsaw Philharmonic and Vienna Symphony. Conductors with which she has performed include Vladimir Ashkenazy, Erich Bergel, Jorg Faerber, Vladimir Fedoseyev, Neeme Jarvi, Esa-Pekka Salonen, Jose Serebrier and Stanislaw Wislocki.

Cambridge-based Turkish State Artist, UNICEF Goodwill Ambassador, in high demand for her unique and sensuous Chopin, Saygun and Rachmaninoff interpretations. Onay was in 2007 honoured with the award of a State Medal by the Polish nation. She is also acknowledged worldwide as the finest interpreter of the music of A.Adnan Saygun, whose works feature prominently in her concerts and recordings, and whose 2nd Piano Concerto was dedicated to her

YENER GÖKBUDAK

YENER GÖKBUDAK

1996 yılında Konya’da doğdu. Piyano eğitimine 2004’de Gülnara Bahşiş ile başladı. 2006 yılında, Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu’na kabul edildi. Yurtiçinde ve dışında birçok resital verdi. Işın Metin, Ender Sakpınar ve Serdar Yalçın yönetiminde Bilkent Senfoni Orkestrası, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ve Mersin Üniversitesi Oda Orkestrasıyla  konserler verdi. Boris Berezovsky, Boris Berman, Matti Raekallio, Gülsin Onay, Özgür Aydın, Emre Elivar ve Kamerhan Turan’ın ustalık sınıflarına katıldı. Halen, Moskova Çaykovski Konservatuvarı’nda piyano çalışmalarını sürdüren Cemil Yener Gökbudak’ın katıldığı yarışma ve festivallerden bazıları şöyler:

Yarışmalar :

· ‘İkincilik Ödülü’, 1.Sergey Rahmaninov Piyano Yarışması, İstanbul / 2011
· ‘En İyi Alemdar Karamanov Yorumcusu Özel Ödülü’, 8. Uluslararası Alemdar Karamanov Piyano Yarışması, Simferopol / 2011
· ‘Üçüncülük Ödülü’, 22.Uluslararası Piyano Yarışması ‘Roma 2012’, Roma / 2012
· “İkincilik Ödülü”, 10.Uluslararası Genç Virtüözler Yarışması, Sofya / 2014

Festival ve Diğer Etkinlikler :
· Albert Long Hall Klasik Müzik Etkinlikleri – Harika Çocuklarımız, İstanbul / 2011
· I. Genç Yetenekler Klasik Müzik Festivali, Burdur / 2011
· Uluslararası Genç Klasikçiler Festivali, İstanbul / 2011
· ‘Rising Stars in the Kremlin’, III. Uluslararası Klasik Müzik Festivali, Moskova / 2011
· ‘Sobirayem Duruzey’,  8. Uluslararası Müzik Festivali’, Moskova / 2012
· “International Holland Music Session”, Bergen / 2013

TUNA BİLGİN

TUNA BİLGİN

Tuna Bilgin – 2003’te İzmir’de doğdu. 7 yaşında Doç.Cemile Cabbarova ile piyano derslerine başladı. 2013’te Bilkent Müzik Hazırlık Orta Okulu’nun sınavlarını geçti ve Prof. Gülnara Aziz’in sınıfına kabul edildi.

2013’te 1.Ulusal Mozart Akademi Piyano Yarışması’nda 1.lik, 2015’te 1.Ulusal Adnan Saygun Piyano Yarışması’nda 1.lik ve Saygun Özel Ödülü, 2017’de Gümüşlük Müzik Festivali 4.Uluslararası Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması’nda 1.lik ve Saygun Yorumcusu Ödülü, 2019’da 1.Uluslararası Adana Rhapsody Piyano Yarışması’nda 1.lik ve 2019’te Uluslararası Orbetello Piyano Yarışması’nda Junior Kategorisinde 3.lük kazandı.

Cyprien Katsaris, Konrad Richter, Stanislav Ioudenitch, Jura Margulis, Hüseyin Sermet, Gülsin Onay, Jean Bernard Pommier, Laszlo Borbely gibi piyanistlerin ustalık sınıflarına katıldı.

Uludağ Üniversitesi, İzmir AASSM, İzmir Sanat, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Erimtan Müzesi, Mozart’lara, Eskişehir Opera Binası gibi yerlerde konser verdi. Bilkent 30.Yıl Festivali, Antalya Piyano Festivali, Gümüşlük Müzik Festivali, Burdur Genç Yetenekler Müzik Festivali, Bilkent Piyano Festivali gibi festivallerde yer aldı. Ünlü piyanist Mira Jevtich ve şef Valery Gergiev’in organizatör olduğu Mariinsky Festivali’nde resital verdi.

Şef İbrahim Yazıcı ile DESO, Şef Rüstem Rahmedov ile BGSO, Şef Işın Metin ile EBBSO ile solist olarak, Şef Rüstem Rahmedov ile BGSO ve Şef Nil Venditti ile BSO ile orkestra üyesi olarak konser verdi.

Piyano eğitimine Bilkent MSSL’de devam etmektedir. Ülkemin Akbaş ile kompozisyon çalışmaktadır.