ÇOCUK ETKİNLİKLERİ

Toast & Tea Hollanda’dan Çocuk Animasyonları

Hollanda Krallığı Başkonsolosluğu ile iş birliğinde 12 muhteşem kısa animasyon 5, 6 ve 12 Eylülde çocuklarla buluşacak. 1:00 – 14:00 saatleri arasında gerçekleşecek olan bu gösterimler, festival merkezinde çocuklar için eğlenceli etkinlikler ve sağlıklı atıştırmalıkların yer alacağı bir program çerçevesinde tasarlandı. Katılım ücretsiz olduğu bu etkinliğe katılım 15 kişi ile sınırlıdır. Çocuğunuzun bu etkinliğe dahil olmasını isterseniz bizlere 0555 555 0606 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Yüksek kaliteli, çocuklara yönelik kısa animasyon filmlerinden oluşan bu tematik programın küratörlüğünü KLIK Amsterdam Animasyon Festivali yaptı. Filmler çeşitli tarzlar ve konular içermektedir ve tamamı küçük izleyicilerimiz için uygun ve önceden onaylanmıştır. Programın küratörlüğü bir medya eğitim uzmanı tarafından yapılmıştır.

Programlamadaki tematik hat, Çay ve Tost temasına bağlanmaktadır. Çay da Türk çayı geleneğine bağlanır. Tüm program, küçük çocuklara orta boy animasyonun hikaye anlatımı ve hayal gücünü gerçeğe dönüştürmek açısından neler yapabileceğini anlatan, kısa animasyon filmlerinden oluşan hafif bir programdır.

05.09.2020   11:00 / 14:00
06.09.2020 11:00 / 14:00
12.09.2020 11:00 / 14:00

 

Animasyonlar

Show Your Love (yön. Johan Klungel) – 35 saniye

2 dilim tost tost makinasına dalarlar, ama bir tanesi dışarı geri çıkmakta zorlanır, arkadaşının yardımıyla herşey güzel sonlanır.

Beren op de Weg (yön. Nadia Meezen) – 4’00

Yolda Ayılar, küçük sarı arabasıyla dolaşmaktan başka hiçbir şeyden hoşlanmayan Theo hakkında kısa bir animasyon filmidir. Bir ayının neden olduğu bir araba kazasından sonra eski hayatına geri dönmek ister, ancak dış dünyaya karşı artan korkusu önünde durur.

Waste (yön. Sander Alt) – 2 dakika

Uzun bir yolculuktan sonra, iki fare, iyi olmaları gereken bir yiyecek “walhalla”sına varır.

The TumbliesMusic, Piece together and Seek (yön. Patrick Raats)- 5’00

Tumblies’in üç kısa bölümü; Music – Piece Together – Seek

Snapshot (yön. Arthur van Merwijk) – 2’32

Evli bir çift, hayvanları doğal ortamlarında fotoğraflamaya çalışır, ancak bu sırada burunlarının dibinde olanları kaçırırlar.

Sabaku (yön. Marlies van der Wel) – 2’18

SABAKU’nun en iyi arkadaşı Buffalo öldüğünde, kendine yeni bir arkadaş bulması gerekir. Farklı türlerle bağlantı kurmaya çalışır, ancak kısa sürede bunun göründüğü kadar kolay olmadığını anlar. SABAKU engebeli bir yolculuğa çıkar ve başarılı olana kadar da dinlenmeyecektir.

The aroma of the tea (yön. Michaël Dudok de Wit) – 4’00 

Çayın Aroması, manzaralar arasında bilinçli ve ritmik olarak dolaşan ve sonunda büyük beyaz bir küreye dönüşen küçük bir şekli takip eder.

The TumbliesBalance scale, Cleaning and Mosquito

(yön. Patrick Raats) – 5’00

Tumblies’in üç kısa bölümü; Balance Scale – Cleaning – Mosquito

Caminandes: Llama Drama (yön. Pablo Vazquez) – 2’30

Caminandes, küçük bir lamanın Patagonya’nın yollarını geçmeye çalışırken yaşadığı sorunları gösteriyor

Scrambled (yön. Bastiaan Schravendeel) – 6’21

19 yaşındaki Esra, trenini kaçırıp akıllı telefonunda hızlı tempolu, gösterişli bir oyun oynarken zaman öldürüyordur, eski bir Rubik Küpü dikkatini çeker…

Catastrophe (yön. Jamille van Wijngaarden) – 2’00

Küçük bir kuş kafesine düştüğünde, tüm gözler kedinin üzerindedir. Umutsuzca her şeyi yeniden düzeltmeye çalışır, ama aslında ilerleyen süreçte her şeyi daha da kötüleştiriyordur.

Chasing Stars (yön. Ruben Pol) – 3’16

Bir robot, kar küreme makinesinin aslında yıldızları yakalamak için olduğuna inanmaktadır.

This year crop (yön. Jana Kaminski) – 3’18

Bir çiftçi ve ailesi, orada mahsul yetiştirmek için uzaya gider ve bu da oldukça zor bir hal alır. Görevlerinden vazgeçmeye karar verdikleri anda, büyük bir sürpriz gerçekleşir…

 

Atölye Çalışmaları

Breaking a Bag Habit Workshop:

09.09.2020 14:00-18:00
10.09.2020  14:00-18:00
11.09.2020  14:00-18:00

Yürütücü | Project Directors –  İpek Şensılay, Esra Becan, Funda Okur

Atölye hakkında

Breaking a Bag Habit ekibi ile birlikte çocuklar önemli çevre sorunları konusunda aydınlanacaklar. Eğlenceli oyunlar ve aktiviteler sayesinde çocuklar, çevresel farkındalıklarını ve yaratıcı becerilerini geliştirirken aynı zamanda önemli konuları öğrenecekler. Tamamı ücretsiz gerçekleşecek olan bu etkinliklerin katılım sayısı 15 kişi ile sınırlıdır. Kayıt yaptırmak isterseniz bize 05555550606 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.