gfa

Gümüşlük Festival Akademisi olarak küresel düzeyde yaşanan bu kriz döneminde kültür ve sanatın her zaman inandığımız birleştirici ve iyileştici gücüne şimdi daha cok ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle masteclass programını iptal etmek yerine gereken tüm tedbirleri en ince detayını düşünerek alıp bu yıl da gerçekleştirmeye karar verdik. Bu önlemleri göz önünde bulundurarak masterclass formatımızda birtakım değişiklikler yaptık. Bu yıl sadece piyano, viyolonsel ve kontrabas masterclassları yapılacak. Masterclasslar, eğitmenle beraber sadece bir öğrencinin bulunacağı bir ortamda gerçekleşecek. Diğer öğrencilerin de online olarak o dersi takip edebileceği bir sistem ayarlanacak.

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında konserler veren virtüözlerden ustalık dersleri alan genç müzisyenlerin ufuklarını ve tecrübelerini geliştiren okul, bugüne kadar 1600 civarında yeteneğe sertifika verdi. 2006 yılından bu yana akademide, piyano, keman, viyolonsel, flüt, arp, orkestra şefliği, şan, kompozisyon ve gitar dallarında masterclasslar verildi; 11 öğrenci yurtdışında tam zamanlı eğitim görme olanağına sahip oldu.

Bir yaz kampı havasında geçen ve yurdumuzun en güzel ve bozulmamış sahil kasabalarından biri olan Gümüşlük’ün sahilinde arkeolojik ve doğal sit alanında kurulu tesisimizde gerçekleşen masterclasslarda öğrencilerin tam bir verimlilik içinde eğitimlerini sürdürdükleri, eğitmenlerince de referans olarak gösterilmektedir.


 

13 – 17 Ağustos 2020

GFA VİYOLONSEL MASTERCLASS

 

18 – 30 Ağustos 2020

GFA PİYANO MASTERCLASS

 

Son başvuru tarihi:  10 AĞUSTOS 2020